• Splácíte více půjček a úvěrů?
• Chcete platit méně a pohodlněji?
• Informace a tipy jak na to

Půjčky bez registru a nový zákon o spotř. úvěru

Slyšeli jste o "půjčkách bez registru"? Tento typ půjček je oblíben u lidí, kteří mají negativní záznamy v některém z registrů dlužníků. Možná jste v registru i Vy – stačí jedna opožděná platba dodavateli energií nebo zapomenutá splátka.

Negativní záznam v registrech dlužníků Vám může znemožnit, abyste získali svou vysněnou bankovní půjčku. Dokonce i některé nebankovní společnosti do registrů nahlížejí. Stále však existuje dostatek soukromých společností, které nabízejí půjčky bez registrů. Počítejte ale s tím, že je něco za něco: za tyto půjčky zaplatíte vysoký úrok a roční procentní sazbu nákladů (RPSN).

Společnosti posuzují Váš příjem

Nový zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. tyto typy úvěrů nezakazuje a neukládá povinnost kontrolovat registry. Na druhou stranu udává, že poskytovatelé bankovních a nebankovních půjček musejí řádně prověřit klientovu schopnost úvěr splácet. V praxi to znamená, že nemusíte předkládat potvrzení o příjmech a bohatě postačí výpis z bankovního účtu, kam Vám chodí pravidelný příjem.

Půjčky bez registru od nebankovních společností

Půjčky bez kontroly dluhových rejstříků naleznete pouze v portfoliu nebankovních společností. Banky vždy lustrují klienty a negativní záznamy jsou důvodem k zamítnutí žádosti. Nebankovní poskytovatelé tolerují tyto záznamy nebo po Vašich minulých prohřešcích vůbec nepátrají.

Krátkodobé půjčky

Půjčky bez nahlížení do registrů mohou být v různé výši. Nejčastěji se setkáte s krátkodobými půjčkami do 5 tisíc korun (někdy je ale možno získat i půjčku 20000 Kč), které musíte splatit v rozmezí jednoho týdne až měsíce. Výhodou těchto půjček je jejich dostupnost i lidem s malým příjmem. Žádosti vyhodnocuje automatizovaný systém nebo je zpracovává pracovník společnosti.

Rychlé zaslání peněz

Jakmile dojde ke schválení žádosti, peníze obdržíte na účet ten samý den nebo v následující pracovní dny. Záleží na tom, z jaké banky společnost peníze posílá a zda je shodná s Vaší bankou. Zatímco vnitrobankovní převod trvá maximálně pár desítek minut, peníze zaslané z jedné banky do druhé se Vám připíší na účet do dvou pracovních dnů.

Půjčky se zástavou

Možná Vás překvapí informace, že můžete získat až několik set tisíc korun, i když máte v registrech negativní záznam. Jak je to možné? Stačí, když příslušné společnosti poskytnete zástavu nemovitosti nebo budete mít bonitního ručitele, který souhlasí s uhrazením dluhu, jestliže nezvládnete úvěr splácet sami.

Zástavní právo k nemovitosti

V případě dlouhodobých úvěrů se zástavou nemovitosti dáváte nebankovní společnosti zástavní právo k nemovitosti a nesmíte ji bez jejího svolení prodat. Podle svých potřeb si nastavíte dobu splatnosti až na několik let a stanovíte si výši splátek. Nezapomeňte přihlédnout ke svému stávajícímu příjmu, abyste zvládli úvěr splácet.


Článek ze dne 28.3.2018

© 2014 Konsolidace-Půjček-bezRegistru.cz, všechna práva vyhrazena.

Kontakt na provozovatele

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky byly vytvořeny za účelem poskytnout informace o dané tématice.