• Splácíte více půjček a úvěrů?
• Chcete platit méně a pohodlněji?
• Informace a tipy jak na to

Důležité info: Článek byl vytvořen v minulosti. Některé informace publikované na této stránce již nemusí být aktuální.

K čemu slouží revolvingový úvěr

Článek ze dne 20.4.2015

Revolvingový úvěr je vhodný jak pro běžné občany, tak pro podnikatele, kteří chtějí mít kdykoliv k dispozici peněžní rezervu a prostředky pro financování svých potřeb, navíc s možností obnovování této rezervy.

Krátkodobý úvěr s možností obnovování

O co se vlastě jedná? Revolvingový úvěr je krátkodobý účelový spotřebitelský úvěr. Lze jej splácet a čerpat zároveň, je zde totiž možnost jeho dalšího obnovování. Jakmile totiž úvěr splatíte, můžete si znovu půjčit. Tento typ úvěru poskytují jak banky, tak nebankovní instituce.

Stálá finanční rezerva

Revolvingové úvěry jsou dobrou možností, jak získat finanční rezervu na svůj bankovní účet. Tuto rezervu můžete čerpat celou nebo zčásti, či si ji ponechat nedotčenou. Úvěr se uzavírá na jeden rok, s tím, že je možné automatické obnovení v dalším kalendářním roce.

Jaké jsou výhody?

Mezi hlavní výhody revolvingového úvěru je to, že nemusíte během roku uzavírat a podepisovat stále nové smlouvy, pokud si potřebujete opakovaně půjčovat. Je to administrativně nenáročná záležitost. Jelikož se jedná o úvěr účelový, úroková míra bývá nižší a výhodnější. Tento úvěr lze čerpat i prostřednictvím kreditní karty.

Pozor na prodlení se splátkou

Určitou nevýhodou revolvingového úvěru mohou být případné vysoké úroky z prodlení. Ty se vás ale týkají, pouze když se opozdíte se splátkami. Nehodí se na dlouhodobé investice, spíše na ty krátkodobé a časté. Počítat musíte také s vyšší minimální splátkou.

Podmínky získání jsou náročnější

Pro získání revolvingového úvěru musíte být dostatečně bonitní, tedy schopní splácet své závazky. Při posuzování žádosti se nahlíží do registru dlužníků. Podnikatelé musí předložit řadu dokladů a potvrzení. I tato větší administrativní náročnost se ale vyplatí, pokud úvěr získáte.

Nebankovní revolvingový úvěr

Úvěr s možností opakovaného obnovování se dostal i do oblasti nebankovních mikropůjčkek. S revolvingovou varianou půjčky přišla půjčka Everyday plus se kterou si můžete čerpat kdykoliv opakovaně až do celkové výše 12 000 Kč. Více informací se dozvíte na stránkách Univerzální-Půjčka.cz v článku Půjčka EverydayPlus, kde se dozvíte více o parametrech tohoto produktu a můžete si také o tuto půjčku požádat online.

© 2014 Konsolidace-Půjček-bezRegistru.cz, všechna práva vyhrazena.

Kontakt na provozovatele

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky byly vytvořeny za účelem poskytnout informace o dané tématice.