• Splácíte více půjček a úvěrů?
• Chcete platit méně a pohodlněji?
• Informace a tipy jak na to

Důležité info: Článek byl vytvořen v minulosti. Některé informace publikované na této stránce již nemusí být aktuální.

Konsolidace půjček - na co si dát pozor

Článek ze dne 5.11.2014

Sloučení půjček neboli tzv. konsolidace je ideální pro ty, kdo splácí více půjček a chtěli by je spojit do jedné. Svých závazků se sice nezbavíte, ale vědomí, že máte pouze jednu půjčku, vám přidá na klidu. Na co si dát ale pozor? Je konsolidace opravdu tak výhodná, jak nám společnosti tvrdí?

Zaplatíte poplatky

Počítejte s tím, že s konsolidací úvěrů jsou spjaty poplatky za sjednání úvěru, za vedení úvěrového účtu a někdy i podmínka zřízení běžného účtu u poskytovatele konsolidace. Poplatky na vás také čekají za předčasné splacení úvěru.

Banka nebo nebankovní společnosti totiž vyplatí vaše závazky vůči jiným společnostem, které mohou požadovat sankce za předčasné splacení úvěru. Proto se i tento náklad do konsolidace promítne.

Odolejte dalšímu půjčení peněz

K žádosti o konsolidační úvěr mnohdy musíte doložit úvěrové smlouvy, potvrzení o zůstatku půjčky, výpis z úvěrového účtu, řádné platby a pravidelný měsíční příjem. Poskytovatelé konsolidace často nabízí možnost půjčit si další finanční obnos. Poté jste jen krůček od toho dostat se do dluhové pasti.

Buďte obezřetní při sloučení půjček

Konsolidace úvěrů není natolik výhodná, jak se na první pohled zdá. Měsíční splátky sice budou nižší, ale doba splácení se prodlouží. Tím může dojít k paradoxu, že v konečném důsledku můžete zaplatit i o desetitisíce korun víc, než kdybyste úvěry neslučovali. Pokud vám splácení úvěrů nečiní potíže, uděláte lépe, když budete úvěry splácet každý zvlášť.
Náš TIP: Další detailní informace a přehled existujících konsolidací půjček od nebankovních i bankovních společností najdete na tomto odkazu.


© 2014 Konsolidace-Půjček-bezRegistru.cz, všechna práva vyhrazena.

Kontakt na provozovatele

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky byly vytvořeny za účelem poskytnout informace o dané tématice.