• Splácíte více půjček a úvěrů?
• Chcete platit méně a pohodlněji?
• Informace a tipy jak na to

Důležité info: Článek byl vytvořen v minulosti. Některé informace publikované na této stránce již nemusí být aktuální.

Jak správně používat kontokorent

Článek ze dne 7.11.2015

Nejednomu z vás se občas stalo, že jeho příjmy zdaleka nestačily na všechny výdaje. Stačí, když vám do přesně naplánovaného rodinného rozpočtu vleze nečekaný výdaj a starosti jsou na světě.

Pokud chcete mít jistotu, že budete mít i v případě nenadálých finančních výdajů z čeho platit všechny poplatky, zřiďte si k vašemu běžnému účtu službu nad rámec známou jako kontokorent.

Co je to kontokorent?

Kontokorent je velice jednoduše vysvětlen jako povolení k přečerpání účtu. Jinými slovy – pokud na vašem účtu dojdou peníze, budete moci čerpat peníze banky, jež máte plně k dispozici a můžete je použít prakticky na cokoli. Ačkoli to zní růžově i kontokorent je třeba používat správně – jedině tak zaplatíte co možná nejnižší cifru na úrocích.

Nastavte si limit

Výše kontokorentního limitu se odvíjí od výše vašeho příjmu. Snažte se překonat lákadlo, a ačkoli vám bude díky příjmu nabízena možnost nastavit si vyšší limit, zvolte si nižší a snažte se jen nepřekročit. Vyhnete se riziku, že vyčerpanou částku nebudete schopni příští měsíc splatit.

Vybírejte menší částky

Kontokorent je vhodný pro úhradu menších a nahodilých výdajů, nikoli tedy jako prostředek k tomu, vybírat peníze po velkých částkách. Pamatujte, že peníze, které si půjčíte, musíte příští měsíc splatit. Pokud hledáte větší půjčku na delší dobu – například na rok – zvolte spotřebitelský úvěr (z nabídky bankovních i nebankovních úvěrů si můžete vybrat například na stránkách Univerzální-půjčka.cz).

Přehled o výši úroků

Jakmile použijete peníze z kontokorentu, banka vám z vyčerpané částky naúčtuje úrok. Ten může činit až 20% p.a. Proto je škodu – především z dlouhodobého hlediska – tento produkt využívat.

© 2014 Konsolidace-Půjček-bezRegistru.cz, všechna práva vyhrazena.

Kontakt na provozovatele

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky byly vytvořeny za účelem poskytnout informace o dané tématice.