• Splácíte více půjček a úvěrů?
• Chcete platit méně a pohodlněji?
• Informace a tipy jak na to

Půjčky bez registru a nový zákon o spotřebitelském úvěru

Slyšeli jste o "půjčkách bez registru"? Tento typ půjček je oblíben u lidí, kteří mají negativní záznamy v některém z registrů dlužníků. Někdy pro takový zápis stačí jedna opožděná platba dodavateli energií nebo zapomenutá splátka.

Negativní záznam v registrech dlužníků může člověku znemožnit získání vysněné bankovní půjčky. Dokonce i některé nebankovní společnosti do registrů nahlížejí. Stále však existuje dostatek soukromých společností, které nabízejí půjčky bez registrů. Je však nutno počítat s tím, že je to něco za něco: za tyto půjčky klient zaplatí vysoký úrok a roční procentní sazbu nákladů (RPSN).

Společnosti posuzují příjem

Nový zákon o spotřebitelském úvěru č. 257/2016 Sb. tyto typy úvěrů nezakazuje a neukládá povinnost kontrolovat registry. Na druhou stranu udává, že poskytovatelé bankovních a nebankovních půjček musejí řádně prověřit klientovu schopnost úvěr splácet. V praxi to znamená, že žadatel nemusí předkládat potvrzení o příjmech a bohatě postačí výpis z bankovního účtu, kam mu chodí pravidelný příjem.

Půjčky bez registru od nebankovních společností

Půjčky bez kontroly dluhových rejstříků nalezneme pouze v portfoliu nebankovních společností. Banky vždy lustrují klienty a negativní záznamy jsou důvodem k zamítnutí žádosti. Mnozí nebankovní poskytovatelé však tyto záznamy tolerují nebo po minulých prohřešcích svých klientů vůbec nepátrají.

Krátkodobé půjčky

Půjčky, u kterých se nahlíží do registrů, mohou být v různé výši. Nejčastěji se setkáme s krátkodobými půjčkami do 5 tisíc korun (někdy je ale možno získat i půjčku 20000 Kč), které je nutno splatit v rozmezí jednoho týdne až měsíce. Výhodou těchto půjček je jejich dostupnost i lidem s malým příjmem. Žádosti vyhodnocuje automatizovaný systém nebo je zpracovává pracovník společnosti.

Rychlé zaslání peněz

Jakmile dojde ke schválení žádosti, peníze lze obdržet na účet ten samý den nebo v následující pracovní dny. Záleží na tom, z jaké banky společnost peníze posílá a zda je shodná s bankou žadatele. Zatímco vnitrobankovní převod trvá maximálně pár desítek minut, peníze zaslané z jedné banky do druhé se připíší na účet do dvou pracovních dnů.

Půjčky se zástavou

Možná může znít trochu překvapivě, že je možné získat až několik set tisíc korun, i když má člověk v registrech negativní záznam. Jak je to možné? Stačí, když klient příslušné společnosti poskytne zástavu nemovitosti nebo bude mít bonitního ručitele, který souhlasí s uhrazením dluhu, jestliže dlužník nezvládne úvěr splácet sám.

Zástavní právo k nemovitosti

V případě dlouhodobých úvěrů se zástavou nemovitosti dáváme nebankovní společnosti zástavní právo k nemovitosti a nesmíme ji bez jejího svolení prodat. Podle svých potřeb si nastavíme dobu splatnosti až na několik let a stanovíme si výši splátek. Je ale nutné přihlédnout ke našemu stávajícímu příjmu, abychom zvládli úvěr splácet.


Článek ze dne 28.3.2018

© 2014 Konsolidace-Půjček-bezRegistru.cz, všechna práva vyhrazena.

Kontakt na provozovatele

Prozovovatel stránek není poskytovatelem ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů ve smyslu zák. č. 257/2016 Sb.
Stránky byly vytvořeny za účelem poskytnout informace o dané tématice.